Sağlık Bakanı Koca: 1454 hastamız daha şifa buldu

Sağlık Bakanı Koca 1454 hastamız daha şifa buldu

Sağlık Bakanı Koca 1454 hastamız daha şifa buldu

Sağlık Bakanı Koca, “Bugün 1454 hastamız daha şifa buldu. En az virüs kadar ısrarcı olmalıyız. Bu savaşı; sağlık ordumuzun özverisiyle ve tedbirlerle kazanacağız.” açıklamasında bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Bugün 1454 hastamız daha şifa buldu. En az virüs kadar ısrarcı olmalıyız. Bu savaşı; sağlık ordumuzun özverisiyle ve tedbirlerle kazanacağız.” açıklamasında bulundu.

Dr. Fahrettin Koca

@drfahrettinkoca

Bugün 1454 hastamız daha şifa buldu. En az virüs kadar ısrarcı olmalıyız. Bu savaşı; sağlık ordumuzun özverisi ve tedbirlere bağlılıktaki ısrarımızla kazanacağız.http://covid19.saglik.gov.tr 

View image on Twitter
12.8K people are talking about this

Sağlık Bakanlığı: 123 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 4 bin 674 kişiye Kovid-19 tanısı konulduğunu, 123 kişinin hayatını kaybettiğini, toplam vaka sayısının 90 bin 980’e, can kaybının 2 bin 140’a yükseldiğini bildirdi.

Bakanlığın internet sitesinde yer alan “Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu”nun güncel verilerini, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Twitter hesabından paylaştı.

Tabloya göre, toplam test sayısı 673 bin 980, toplam vaka sayısı 90 bin 980, toplam vefat sayısı 2 bin 140, toplam yoğun bakım hasta sayısı 1909, toplam entübe hasta sayısı 1033, toplam iyileşen hasta sayısı 13 bin 430 oldu.

Bugünkü test sayısı 39 bin 703, vaka sayısı 4 bin 674, iyileşen hasta sayısı 1454, vefat sayısı ise 123 olarak kayıtlara geçti.

“En az virüs kadar ısrarcı olmalıyız”

Öte yandan Bakan Koca, bugün 1454 hastanın daha şifa bulduğunu ifade ederek, “En az virüs kadar ısrarcı olmalıyız. Bu savaşı, sağlık ordumuzun özverisi ve tedbirlere bağlılıktaki ısrarımızla kazanacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Koca’dan “yerli solunum cihazı” üretimine ilişkin mesaj

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yerli solunum cihazı üretiminde emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

Bakan Koca, Twitter’dan yerli solunum üretimine ilişkin, “Henüz hastalık sınırlarımıza girmeden ihtiyacı görüp yerli ve milli imkanlara güvenerek başlattığımız solunum cihazı projemiz seri üretimden çıktı. Emeği geçen herkese teşekkürler.” paylaşımında bulundu.

Sağlık Bakanı Koca: Şehir hastaneleri hayata hayat katan sağlık devrimidir

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Şehir hastaneleri hayata hayat katan bir sağlık devrimidir.” ifadesini kullandı.

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, yeni açılan İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesinin, Avrupa’nın en yüksek yoğun bakım kapasitesine sahip hastanesi olduğunu belirtti.

İlk etabı açılan İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesinin sekiz ayrı hastaneyi bünyesinde barındırdığını vurgulayan Koca, ileri seviye imkanlarıyla sağlık sistemine güç katacağını kaydetti.

Başakşehir Şehir Hastanesinin özelliklerinin yer aldığı bir videoyu da paylaşan Koca, “Şehir hastaneleri hayata hayat katan bir sağlık devrimidir.” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir